Niecodzienne spotkanie


Od ubiegłego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotuni ubiegają się o przyjęcie do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Realizują różne programy i projekty o tematyce zdrowotnej zachęcając do zmiany nawyków żywieniowych, stylu życia , sposobów spędzania czasu wolnego.

17 października w szkole odbyło się niecodzienne spotkanie. Uczniów odwiedził Mirek Piesak, uczestnik paraolimpiad, między innymi w Barcelonie, Atenach, Sydney , Atlancie, zdobywca 4 medali olimpijskich w pływaniu, 18 medali Mistrzostw Świata i Europy oraz 6 rekordów świata. Postać niezwykła, urzekająca otwartością , pogodą ducha i optymizmem. Pan Mirek opowiedział dzieciom swoją historię, o tym, jak będąc wysportowanym młodzieńcem przez lekkomyślność zmienił całe swoje życie, jak uniósł ciężar doświadczeń i odzyskał radość życia. Gość wielokrotnie przestrzegał słuchaczy przed lekceważeniem zasad bezpieczeństwa. Na własnym przykładzie pokazał jaką cenę można zapłacić za jeden nieprzemyślany krok. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali prawdziwe brązowe, srebrne i złote medale olimpijskie zdobyte przez Pana Piesaka.

Dzieci obiecywały, że przestrogi wezmą sobie głęboko do serca. Podziękowały wspaniałemu gościowi za wizytę i już zaprosiły na kolejne spotkanie.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni