Ślubowanie pierwszaków


24 października 2011 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy pierwszej, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Kotuni.

A wcześniej?

Kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Pierwszacy poznawali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym: wychowawczyni - Pani Elżbieta Chmielewska, starsi koledzy, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice.

Wreszcie 24 pażdziernika nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. Do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej weszły, w strojach galowych i biretach na głowach, dzieci z klasy pierwszej. Został uroczyście wprowadzony Sztandar Szkoły. Następnie odśpiewano Hymn Polski. Rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, a także zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie. Punktem kuliminacyjnym całej uroczystości był sam akt ślubowania i pasowania na ucznia. Po tych wspaniałych występach dzieci otrzymały drobne prezenty od rodziców, od uczniów klasy II i III a także od Samorządu Uczniowskiego. Następnie nadeszła chwila na zasłużony poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły! Zostaliście nowymi członkami, naszej wielkiej szkolnej rodziny!


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni