Rekolekcje wielkopostne


W dniach 26-28 marca w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. Już tydzień przed ich rozpoczęciem- uczniowie otrzymali specjalne zadanie: musieli odpowiadać na pytania zamieszczone na stronie internetowej www.gramiejska.pl. Każda klasa - podzielona na zespoły - za prawidłowe odpowiedzi otrzymywała talenty.

W pierwszym dniu - uczniowie uczestniczyli w grze terenowej. Odwiedzając postaci świętych wykonywali różne zadania i pomnażali swoje talenty. Drugi dzień - to bal Wszystkich Świętych. Uczniowie klas I-III przygotowywali na bal instrumenty, zaś uczniowie klas IV-VI przebierali się za postaci świętych. Trzeci dzień - obfitował w wielkie emocje. Wszyscy uczniowie - po Mszy Świętej - poszukiwali zakopanego skarbu. Aby go zanaleźć należało zakupić mapę, dzieki której można było ten skarb poszukać. Ci uczniowie, którzy skarb odnaleźli - otrzymali nagrody, zaś skarbem podzielili się ze wszystkimi. Wszyscy otrzymali medaliki z wizerunkiem Świętej Matki Teresy z Kalkuty i... po tabliczce czekolady.

Czas rekolekcji był świetną okazją do odpowiedzi na pytanie: Co mam zrobić z talentami, którymi obdarza nas Bóg, jak słuchać Jego słów, by ziarno wrzucone w glebę wydało obfity plon, co czynić, aby kiedyś zasłużyć na miano świętego?


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni