6 grudnia - Mikołajki


6 grudnia - dzień magiczny, tajemniczy, dzień oczekiwania wszystkich dzieci na tego wyjątkowego gościa z długą, siwą brodą, w czerwonym płaszczu, z ogromnym, ciężkim workiem.

Ów gość - Mikołajem zwany, nie zapomniał o naszej szkole. Już od samego poranka, od samego progu, witał dzieci wychodzących z autobusu szkolnego i niemal natychmiast zapraszał do radosnego tańca w rytm mikołajkowych przebojów. Tak mniej więcej wyglądała każda przerwa tego mikołajkowego dnia. Szkolne korytarze zostały zdominowane w tym dniu przez wszechobecny kolor czerwony, który królował na ubraniach uczniów i nie tylko.

Poproszeni przez Mikołaja o pomoc członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali po jednej z przerw apel i w imieniu zmęczonego tańcami gościa, złożyli wszystkim zebranym serdeczne - mikołajkowe - życzenia. Ponadto każdy uczestnik apelu otrzymał słodki upominek, który przywiózł do szkoły w wielkim worku oczywiście znany wszystkim Mikołaj.

Mikołaj nie zapomniał również o dzieciach w Oddziałach Przedszkolnych w Kowalewie Opactwie oraz Wierzbocicach. Pojechał tam w towarzystwie dyrektora szkoły pani Jolanty Kamińskiej, zawożąc worki pełne prezentów.

Wielka szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku!


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni