11 Listopada Święto Niepodległości

Zapraszamy do uczestnictwa


Święto Niepodległości jest zawsze bardzo uroczyście obchodzone w naszej szkole. Oto sprawozdanie z przebiegu akademii, które napisała Martyna Piotrowska, uczennica klasy VI.

Dzień Niepodległości - sprawozdanie z akademii szkolnej.

Dnia ósmego listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

Tego dnia wszyscy uczniowie byli ubrani na galowo i mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Cała uroczystość odbywała się na sali gimnastycznej. Gdy już wszyscy zajęli swoje miejsca, pani Barbara Jarzębowska zaprosiła wszystkich do zaczarowanej krainy, Występ rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Później zaczął się spektakl. Uczniowie klasy VI i V opowiedzieli o losach i dziejach dawnej Polski. Pomiędzy wierszami rozbrzmiewały tradycyjne, żołnierskie piosenki. Na sali panował poważny nastrój. Każdy z uwagą słuchał historii opowiadanych przez kolegów ze starszych klas. Występ był bardzo specyficzny, dlatego że dekorację tworzyli aktorzy podczas spektaklu. Na zakończenie wyprowadzono sztandar i głos zabrała pani dyrektor. Podziękowała artystom oraz pani Barbarze Jarzębowskiej i panu Robertowi Batorskiemu za ciekawy pomysł.

Moim zdaniem, taka lekcja historii była bardzo oryginalna. Pomysł na "żywą wystawę" różnił się od innych. Ja, podczas tej uroczystości zdobyłam wiele ciekawych informacji, poszerzyłam wiedzę historyczną. Byłam dumna, że brałam udział w tak wspaniałej uroczystości.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni