Dzień Ziemi


Zmiany klimatu postępują bardzo szybko i szczególnie w Dniu Ziemi, który w 2014 roku przypada 22 kwietnia, warto o nich rozmawiać. Tym bardziej, że w dłuższej perspektywie dramat może dosięgnąć nas wszystkich.

…Obecnie największym, w dodatku złożonym problemem, są zmiany klimatu. Naukowcy ostrzegają, że średnia globalna temperatura podnosi się bardzo szybko. Zmiany obserwujemy na bieżąco. Dotykają nas w znacznie większym stopniu rzadko spotykane wcześniej zjawiska, jak trąby powietrzne, ale przede wszystkim zaburzenia pór roku. Coraz trudniej wytyczyć ich czasowe ramy, bo w zasadzie rok po roku wygląda to inaczej. Nam nie pozostaje nic innego jak dostosować się do tych zmian, ale też wykonać jakieś działania, aby przeciwstawić się niekorzystnym zmianom. …

W środę 23 kwietnia Klasa VI w zabawnych scenkach i inscenizacjach przedstawiła klasom I-V i gościom sposoby dbania o środowisko. Zabawne ZIELONE KRASNALE i ZIELONY KAPTUREK pokazali jak dbać o las, dom i o siebie. Przypomnieli społeczności szkolnej pojęcia : EKOLOGIA. HIGIENA, RECYKLING i OCHRONA ŚRODOWISKA oraz jak segregować śmieci. Kasia z klasy VI razem z mamą Julią uświadomiła gościom, że czyste środowisko zależy w dużej mierze od nas samych. Wszyscy uczniowie w skupieniu i z zainteresowaniem obejrzeli i uczestniczyli w obchodach ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI w Szkole Podstawowej w Kotuni.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni