Uroczyste pożegnanie absolwentów


Ostatni dzień nauki to najradośniejszy dzień roku szkolnego. Po wielu miesiącach ciężkiej, owocnej pracy przychodzi czas odpoczynku i zabawy. A jednak w tym dniu pojawiają się także smutne dziecięce buzie i łzy. Uczniowie klasy szóstej wiedzą, że we wrześniu już nie powrócą do swojej ławki, że pozostawiają to, co znane, lubiane i wyruszają w dalszą drogę. Ze sobą zabierają tylko wspomnienia. Przez sześć lat uczyli się co to znaczy być dobrym człowiekiem, czym jest mądrość i wiedza, co oznacza szacunek i troska, jak godnie żyć. W ostatnim dniu pobytu w murach naszej szkoły, stojąc po raz ostatni przed sztandarem, składali przyrzeczenie, że tej nauki nie zapomną, że godnie będą reprezentowali szkołę na dalszej drodze swojego życia.

Uroczystość pożegnania klas szóstych to także czas podziękowań. Dyrektor szkoły pani Jolanta Kamińska, wychowawca pani Ewa Pokorka-Furmaniak i nauczyciele wręczyli uczniom świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy i nagrody, dziękując za wzorową postawę, wiedzę i za ogrom pracy. Z dumą możemy powiedzieć, że nasi wychowankowie w pełni na nie zasługują. Na ręce ich rodziców złożone zostały listy gratulacyjne - pamiętamy, że to dzięki ich miłości i wsparciu możemy być dumni z naszych uczniów. Z żalem żegnamy także rodziców o wielkim sercu, składając na ich ręce podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, za bezinteresowną pomoc i życzliwość.

Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie świadectwa z wyróżnieniem i nagrody odebrali: Martyna Piotrowska, Dawid Majdecki oraz Alicja Sikorska. Uczniowie ci zostali wpisani do Księgi Honorowych Obywateli naszej szkoły.


Wójt Gminy Słupca pani Grażyna Kazuś osobiście wręczyła nagrody książkowe najlepszym uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. Nagrode otrzymali: Martyna Piotrowska oraz Dawid Majdecki.

Gratulujemy i życzymy wszystkim absolwentom wielu wspaniałych wrażeń podczas zasłużonego, wakacyjnego wypoczynku.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni