Trzydniowa wycieczka do Trójmiasta


W dniach 1-3 czerwca uczniowie klas VI, I V i V wraz ze swoimi wychowawcami p. Barbarą Jarzębowską, p. Ewą Łechtańską i p. Robertem Batorskim wyjechali na trzydniową wycieczkę. Pierwszego dnia po dotarciu do Gdyni udaliśmy się do Oceanarium. Obejrzeliśmy tam prezentację multimedialną "Fauna i flora Bałtyku", a następnie uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych - obserwowaliśmy pod mikroskopami różne morskie zwierzątka. Po zwiedzeniu Oceanarium , w lekkim deszczu, który jednak nikomu nie przeszkadzał, pomaszerowaliśmy do portu i zajęliśmy miejsca na pokładzie niewielkiego statku. Podczas godzinnego rejsu niektórym było trochę nieswojo, ponieważ pierwszy raz odbywali morską podróż, ale po jej zakończeniu niechętnie wychodzili na ląd. Następnie autokar przewiózł nas do Sopotu i tam, mimo że wiatr dawał się we znaki, odbył się spacer po pięknym molo. Do Sztutowa - miejsca zakwaterowania - zajechaliśmy zmęczeni, ale po krótkiej regeneracji i posiłku szaleliśmy na dyskotece, po zakończeniu której bez protestu wszyscy udali się do swoich pokoi.

Kolejny dzień również był dość męczący, ale pełen wrażeń. Zwiedzanie Westerplatte rozpoczęło się już o 9:30, następnie pojechaliśmy do Katedry w Gdańsku Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy mistrzowskiego koncertu organowego. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Hewelianum. Potem przeszliśmy spacerkiem do centrum Gdańska, gdzie mogliœmy podziwiać Ratusz, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa oraz Bazylikę Mariacką (chętni pokonali 409 schodów prowadzących na wieżę i oglądali panoramę Gdańska i okolic). Znowu doœc mocno wymęczeni wróciliśmy na posiłek, po którym zdecydowana większoœć skusiła się jeszcze na dłuuuugi spacer ( 2,5 km w jedną stronę) na plażę.

Rano niechętnie opuszczaliśmy nasz piękny pensjonat... Ale cóż, jeszcze wiele atrakcji było przed nami. Pojechaliśmy do Kątów Rybackich, zwiedziliśmy Muzeum Zalewu Wiślanego i obejrzeliśmy bardzo ciekawy film związany tematycznie z eksponatami. Potem ruszyliśmy do miejscowości Stegna i korzystając z pięknej pogody, pognaliśmy na plażę, by zanurzyć stopy w Bałtyku, a następnie je ugrzać w ciepłym, czyściutkim piasku. Ale nam tam było dobrze... Nie chciało się wracać. Wiedzieliśmy jednak, że przewodnik czeka już na nas w Malborku. Zamek - największa twierdza gotycka w Europie- zrobił na nas duże wrażenie. Z uwagą słuchaliśmy ciekawych opowieści pani przewodnik i cieszyliśmy się, że kolejna już osoba wyraża się pozytywnie na temat naszego zachowania i zaangażowania w prezentowane historie poprzez wykazywanie się wiedzą i zadawanie pytań.

Podróż powrotna minęła szybko. Stęskniliśmy się trochę za rodzicami, a jednocześnie żal było wracać. Wieźliśmy jednak dużo pamiątek, jeszcze więcej wspomnień i oczywiście mnóstwo zdjęć. Naszym zdaniem była to super wycieczka!


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni