Akademia z okazji Święta Niepodległości


Krótkie, listopadowe dni nastrajają nostalgicznie i przywodzą na myśl zwycięskie dni roku 1918. Wówczas Rzeczpospolita Polska, po 123 latach zaborów, odzyskała niepodległość. 7 listopada 2014 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość upamiętniająca 96 rocznicę tego wydarzenia. Akademię pt. ,,Barwy mojej ojczyzny" przedstawili uczniowie klasy IV przygotowani przez panią Ewę Łechtańską. Oprawę muzyczną przygotowali ich koleżanki i koledzy z klas V i VI pod kierunkiem nauczyciela muzyki - Roberta Batorskiego. Młodzi artyści ukazali losy Polski od utraty ziem w XVIII wieku, przez bolesne i bezowocne próby odzyskania wolności do zakończenia I wojny światowej i odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Młodzież swoim wykonaniem pieśni i wierszy oddała ducha wiary i miłość do Ojczyzny, które pomogły przetrwać Polakom trudne chwile. Ich występ był okazją do wzruszeń i przemyśleń nad trudnymi dziejami ojczystego kraju.

Po wyprowadzeniu sztandaru odbyło się podsumowanie konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie w szkole.

Wyniki konkursu na najbardziej pomysłowy różaniec przedstawiła pani Katarzyna Kulczewska. Wyróżnienia i małe pamiątki w postaci kalendarzy na rok 2015 otrzymali: Natalia Drzewiecka z klasy II, Paweł Kuźniak z klasy III, Beata Witkowska z klasy IV, Julia Szczepankiewicz z klasy IV Maria Pietryga z klasy IV oraz Michalina Kujawa z klasy V.

Wyniki konkursów Programu Szkoły Promującej Zdrowie przedstawił pan Robert Batorski.

Wyróżnienie i pamiątkowy dyplom w konkursie literackim (na napisanie rymowanki) "Jesienne owoce" otrzymała Maria Pietryga uczennica klasy IV.

Wyróżnienie i nagrody rzeczowe w konkursie plastycznym "Moje jabłuszko" otrzymali: Marcin Furmaniak z klasy IB, Szymon Łyskawa z klasy IB, Paweł Kuźniak z klasy III, Julia Szczepankiewicz z klasy IV, Julita Tomaszewska z klasy IV oraz Kinga Frontczak z klasy V.

W konkursie "Największa pyra", który polegał na przyniesieniu do szkoly największego ziemniaka z tegorocznych zbiorów zwyciężyli: I miejsce Roksana Rosadowska klasa II (waga ziemniaka 1174 gramy), II miejsce Ewelina Gałczyńska z klasy V (waga ziemniaka 895 gramów) oraz III miejsce Marcin Furmaniak (waga ziemniaka 856 gramów). Właściciele ziemniaków otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni