Rejonowy magazyn
Szlachetnej Paczki
w naszej szkole!


14 oraz 15 grudnia korytarz naszej szkoły pełnił funkcję magazynu Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. W tym roku Szlachetna Paczka dotarła także do powiatu słupeckiego. Wolontariusze akcji najpierw odwiedzili potrzebujące rodziny, po czym przyszedł czas na przygotowanie prezentów.

W całej Polsce, w projekcie tym wzięło udział ponad 800 tys. osób, w tym darczyńcy, wolontariusze i osoby, które otrzymały wsparcie. Średnio jedną paczkę robiło 36 osób, a jej koszt wyniósł średnio 2106 zł. W powiecie słupeckim, gdzie w tym roku pierwszy raz zawitała Szlachetna Paczka kwota ta wynosiła około 2900 zł. Hojność darczyńców zaskoczyła zarówno potrzebujących, jak i organizatorów.

Liderem rejonu slupeckiego Szlachetnej Paczki był absolwent naszej szkoły, mieszkaniec Kotuni, pan Jacek Wałowski.

Zebrane paczki rodzinom dostarczali wolontariusze Szlachetnej Paczki. Emocje jakie towarzyszyły spotkaniom z rodzinami (a były to często łzy członków rodzin i wolontariuszy) oraz praca, jaką w trakcie akcji wykonali wolontariusze były ogromne. Mimo to już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku Szlachetna Paczka znów pojawi się w powiecie słupeckim. Te deklaracje bardzo cieszą, ponieważ patrząc na tegoroczny wynik, aż żal marnować taki potencjał.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni