To już 21 "Sprzątanie Świata"!


"Turysto! Szanuj Środowisko!". Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja Sprzątania świata - Polska. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Czyli promujemy "nieśmiecenie", odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!

- …Coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę, że środowisko to my, my w nim żyjemy i my musimy o nie dbać. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale widać, że lasy są już o wiele czystsze, a ludzie chodzą z własnymi torbami na zakupy. To już się stało po prostu takim przyzwyczajeniem. Segregujemy odpady - tego nie było 20 lat temu, teraz jednak zdajemy sobie z tego sprawę, że w tych odpadach są surowce wtórne, które trzeba oszczędzić - mówi Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka fundacji Nasza Ziemia, i jeszcze w tym samym roku zainicjowała kampanię "Sprzątanie świata".

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców wyruszyli posprzątać szkolne środowisko. Odbyły się pogadanki z nauczycielami, każda klasa wysunęła propozycję do kodeksu odpowiedzialnego turysty.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni