Wycieczka do Łodzi


8 czerwca, wczesnym rankiem, o godzinie 5.45 uczniowie klas IV-VI pod opiek± Pani Ewy Lechtańskiej i Pana Roberta Batorskiego wyruszyli na wycieczkę do Łodzi. Przez cały dzień towarzyszyła nam przepiękna, słoneczna pogoda.

Już o godzinie 8.30 zaczęli¶my zwiedzanie Muzeum Animacji "SEMAFOR". W wytwórni tej powstały bajki (w¶ród nich Mi¶ Uszatek, Przygody Misia Colargola, Zaczarowany ołówek, Plastusiowy Pamiętnik, Dziwny ¶wiat kota Filemona), które przez ponad 60 lat bawiły dzieci z całego kraju. Następny cel naszej wycieczki to ponad godzinny pobyt w profesjonalnej kręgielni, gdzie każdy uczestnik rywalizował w okre¶lonej grupie w tej dyscyplinie sportu. Po wyczerpuj±cej grze przyszedł czas na obiad. W jednym miejscu, na jednej hali, mieli¶my do wyboru 10 przeróżnych rodzajów gastronomicznych punktów, w których uzupełnili¶my stracone podczas gry w kręgle kalorie. Po krótkich zakupach, pod okiem pilota przeszli¶my do miejsca, które chyba najbardziej było przez nas oczekiwane. ZnaleĽli¶my się w Arena Laser Game, gdzie w profesjonalnych kamizelkach, za pomoc± profesjonalnej broni laserowej toczyli¶my zacięte walki, w przepięknej, mrocznej scenerii, przypominajacej opuszczone budynki. Po 25 minutach bezustannego biegania, ukrywania się, przykucania, wychylania, chowania i oczywi¶cie atakowania, opuszczali¶my pole walki zlani potem. Po tej wizycie czekał nas jeszcze jeden punkt naszej wycieczki - zwiedzanie Muzeum Fabryki włókiennictwa. Zgromadzone w nim eksponaty pomogly nam wyobrazić sobie życie ludzi w XIX wieku. Poznali¶my podczas opowie¶ci pana przewodnika postać Izraela Kalmanowicza Poznańskiego oraz historię kompleksu fabrycznego i jego najbliższej okolicy. Był to ostatni punkt naszej wycieczki, dlatego też chwilę póĽniej siedzieli¶my w naszym autokarze.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, około godziny 19.00 wjechali¶my na parking przy naszej szkole, sk±d odebrali nas rodzice.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni