VI Powiatowy Przegląd
Szkolnych Zespołów Tanecznych


10 maja w MDK w Słupcy, odbył się VI Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych. W tegorocznej edycji wzięło udział 11 zespołów tanecznych. Na scenie zaprezentowało się 144 tancerzy.

Wśród nich prężną grupę stanowiły nasze dwa szkolne zespoły taneczne. Pierwszy z nich, zespół tańców ludowych "Iskierki z Kotuni", pod kierownictwem Pani Bożeny Szelewskiej. Był to jedyny zespół z tego rodzaju formą taneczną, sięgający do polskich korzeni i polskich tradycji. Uczestnicy wspaniale i z dużym zaangażowaniem zaprezentowali (w pięknych, oryginalnych strojach łowickich), wiązankę polskich tańców ludowych tj. "Kłaniany", "Kujawiak", "A jak będzie słońce i pogoda", "Łowiczanka jestem", "Polka".

Drugim zespołem tanecznym z naszej szkoły był zespół dzieci najmłodszych "Truskaweczki", które do występu przygotowała Pani Justyna Skąpska. Dzieci wystąpiły w dwóch prezentacjach. Pierwsza z nich to układ taneczny pt. "A happy day", który na koniec porwał do tańca całą zgromadzoną widownię, oraz taniec nowoczesny "One direction", którego pomysłodawcami były dzieci.

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Były pamiątkowe zdjęcia i wiele radości z występu.

Po części oficjalnej dzieci mogły obejrzeć przygotowany dla nich film, a nauczyciele, którzy przygotowywali zespoły wzięli udział w warsztatach, na których otrzymali wiele cennych wskazówek do dalszej pracy od specjalistów w dziedzinie tańca.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni