11 listopada Święto Niepodległości


"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości". (Józef Piłsudski)

W dniu 10 listopada 2015 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości. Korytarze szkolne przybrały barwy biało-czerwone,a w sali gimnastycznej zgromadziła się cała brać uczniowska oraz dyrektor szkoły p. Jolanta Kamińska, grono pedagogiczne i pracownicy naszej placówki.

Uczniowie starszych klas przygotowali ciekawą lekcję historii naszego kraju i regionu słupeckiego. Wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną, która zawierała krótkie przypomnienie tego, jak wyglądała droga naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości. Mogliśmy zobaczyć unikatowe zdjęcia Słupcy i jej regionu z okresu I wojny światowej. Opowiedziana przez uczniów historia uświetniona została śpiewem chóru szkolnego pod kierunkiem p. Roberta Batorskiego.

Przekazane treści skłoniły nas do refleksji nad wartością i ceną wolności, przypomniały o potrzebie kultywowania pamięci o przodkach i trudnych losach naszego kraju. Głos zabrała także pani dyrektor Jolanta Kamińska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za piękną lekcję patriotyzmu.

Na zakończenie spotkania podsumowany został konkurs ,,Polskie symbole narodowe" oraz konkurs na najciekawszy różaniec. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni