Sprzątanie Świata


To już 22. "Sprzątanie Świata"!

"Wyprawa - poprawa" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata - Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCE I DZIAŁAJ!

Wsiądź na rower, wyrusz pieszo albo zaciągnij się na żaglówkę, zaproś krewnych i znajomych ;) i wyrusz z Fundacją Nasza Ziemia na Wyprawę-poprawę!

Rozejrzyj się dookoła i sprawdź:

i zgłoś do gminy - nr telefonów do osób, które w gminach są odpowiedzialne za utrzymanie czystości i porządku znajdziesz już wkrótce na naszej stronie www.naszaziemia.pl

Weź udział w największej grze ekologicznej w Polsce - przejedź, przejdź, przepłyń razem z nami kilometry, patrolując gminy i zostań Ekozwiadowcą! Z pomocą przyjdzie aplikacja mobilna rEKOnesans.

Kolejny raz uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami i nauczycielami posprzątali boisko i teren wokół szkoły. W piątek rano, 18 września zwarci, gotowi i zaopatrzeni we worki na śmieci oraz rękawiczki wszyscy ruszyliśmy posprzątać naszą ZIEMIĘ.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni