Wycieczka do Katarzynowa


25 maja 2016r. grupa uczniów z klasy V i VI - członkowie KOŁA MŁODEGO PRZYRODNIKA, o godz.13.15 wyruszyli do Schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Dowóz zapewniły niezastąpione mamy - pani Wrotecka, pani Klepacz, pani Słyk, pani Furmaniak, oraz pani Pietryga. Od 16 maja trwała zbiórka suchej karmy w naszej szkole. Uczniowie wszystkich klas stanęli na wysokości zadania i wypełnili je bardzo dobrze dzięki temu zabraliśmy ze sobą do schroniska prawie 100 kg suchej karmy, puszek, saszetek, smaczków i przysmaków.

Na miejscu powitali nas pan Aleksander Szykowny i pan doktor weterynarii Szymon Kwiatkowski oraz gromkie szczekanie mieszkańców schroniska. Bardzo długo zaprzyjaźnialiśmy się z psimi mieszkańcami, którzy swoje zadowolenie i radość okazywali merdaniem ogonem i poszczekiwaniem. Pan doktor zapoznał nas z zasadami higieny po zabawie i kontakcie z psami i kotami. Przytoczył wiele ciekawostek. Słuchaliśmy z zainteresowaniem i prowadziliśmy rozmowy na temat odpowiedzialności adoptowania pieska i zachowań człowieka, jako opiekuna zwierzęcia. Pan doktor Kwiatkowski zademonstrował nam w jaki sposób powinien dla swojego bezpieczeństwa zachować człowiek podczas ataku psa. Dyskusje i rozmowy trwały dalej ale już w innej scenerii dlatego, że opiekun schroniska pan Aleksander przygotował dla nas ognisko, na którym piekliśmy przywiezione przez nas kiełbaski. Bardzo szybko minął nam pobyt w schronisku. Opiekunami członków KMP byli pani Ewa Pokorska-Furmaniak, pan Robert Batorski i mamy uczniów.

Dziękujemy organizatorom i pracownikom schroniska za mile spędzony czas. Jako opiekun KMP dziękuję całej społeczności szkolnej za zebranie tak dużej ilości karmy, dziękuję Mamom za współpracę, uczniom - członkom KMP za godną postawę i wzorowe zachowanie.

Opiekun KMP - E.Pokorska-Furmaniak

PS. Na stronie internetowej Schroniska znajduje się podziękowanie dla naszej szkoły

Kliknij tutaj


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni