Dzień Dziecka w Powidzu


1 czerwca jednostka wojskowa w Powidzu zorganizowała Dzień Otwartych Koszar. Jest on związany ze Świętem Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz Międzynarodowym Dniem Dziecka. Tego dnia bramy jednostki zostały otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Wśród uczestników tego wydarzenia znaleźli się także uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami obsługowymi. Od godziny 10.00 mieliśmy możliwość podziwiania wystawy statycznej samolotów i śmigłowców oraz wystawy sprzętu, wyposażenia i uzbrojenia funkcjonariuszy służb mundurowych, a także pokaz sprzętu i wyposażenia grup rekonstrukcji historycznych oraz stowarzyszeń paramilitarnych. Znajdujące się na płycie lotniska samoloty i śmigłowce zachęcały do zwiedzania. Chętnych nie brakowało - przy każdej maszynie ustawiała się kolejka chętnych. Można było także obejrzeć wyposażenie funkcjonariuszy Policji, Wojsk Lądowych, Żandarmerii Wojskowej i Straży Pożarnej.

Punktualnie w samo południe odbyła się uroczysta zbiórka oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania i defilada pododdziałów. Zaraz potem zgromadzeni mogli podziwiać przelatujące ponad głowami statki powietrzne. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem. Uczniowie uznali, iż wizyta na lotnisku to świetny prezent z okazji Dnia Dziecka.

Około 14.00 przybyliśmy do Kotuni. A tu czekała na nas kolejna niespodzianka - kiełbaski z grilla, napoje i coś słodkiego. To był niezapomniany dzień…


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni