Akademia z okazji Święta Niepodległości


11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Z tej okazji 10 listopada uczniowie klasy 6 pod kierunkiem p. Ewy Łechtańskiej oraz nauczyciela muzyki p. Roberta Batorskiego zaprezentowali program poetycko-muzyczny pod hasłem "Pociąg do wolności". Przewodnicy - kolejarze, w rolę których wcielili się Kacper Rempiński i Paweł Kuźniak, oprowadzili nas po najważniejszych wydarzeniach historii Polski. Tytułowy pociąg zatrzymywał się na czterech stacjach: Niewola, Powstania, I Wojna Światowa i Wolność. To ważne fakty dla Polaków, które miały miejsce na drodze do upragnionej wolności. Aby oddać hołd tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny uczniowie zapalili symboliczny znicz.

Cała społeczność szkolna z zaciekawieniem wysłuchała niezwykle wzruszającego programu. Akademię wzbogaciły dekoracje i prezentacja multimedialna ,,Wielcy bojownicy o wolność Polski" przygotowane przez p. Justynę Skąpską i p. Ewę Łechtańską. Ta lekcja historii utwierdziła nas w przekonaniu, iż "…my mamy szczęście, że w tym momencie, żyć nam przyszło, w kraju nad Wisłą, my mamy szczęście…"

11 listopada 2016 roku delegacja naszej szkoły w składzie: p. dyrektor Jolanta Kamińska, p. Ewa Pokorska - Furmaniak, p. Justyna Skąpska oraz uczniowie Julita Tomaszewska, Julia Szczepankiewicz i Jakub Biadasz wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Nowej Wsi.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni