Dzień Ziemi


Sprzątanie świata ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci i młodzieży. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety. Pierwszy dzień Ziemi 22.04.1970 r. zakończył się dużym sukcesem dzięki temu, że zarazili się tą ideą młodzi ludzie aktywnie walczący o pokój i lepszy świat.

Ziemia jest jedynym znanym miejscem we Wszechświecie, w którym mogą istnieć żywe organizmy rośliny, zwierzęta i ludzie. Ziemia daje nam powietrze, żywność, wodę i schronienie. Ziemia jest naszym domem. Naszą powinnością jest dbać o nią. Musimy znać wszystkie zagrożenia i podjąć działania , które uratują Ziemię. Wszystko co robisz - robisz dla Ziemi. Liczy się każda butelka, która trafia do punktu skupu, zebrana makulatura, każde posadzone drzewo, każdy NIE zerwany kwiat, każdy nakarmiony ptak. Należy edukować społeczeństwo w tej dziedzinie i my poprzez program obchodów Światowego Dnia Ziemi '2017 chcemy to robić. Hasło tegorocznych obchodów to - "W kierunku natury". Tego dnia uczniowie klasy czwartej i szóstej pod okiem nauczyciela przyrody - pani Ewy Pokorskiej-Furmaniak, przedstawili inscenizacje i wiersze o tematyce ekologicznej. Wystawę "PLONY ZIEMI" członkowie Koła Młodego Przyrodnika przygotowali we współpracy z panią Beatą Nowicką. Na lekcjach plastyki w klasach IV-VI, powstały piękne prace przedstawiające prośby Ziemi i wskazujące na sposób postępowania człowieka, aby ZIEMIA pozostawała czysta i kolorowa.

Kolejnym punktem obchodów DNIA ZIEMI były odwiedziny Mróweczki, która z okazji DNIA ZIEMI zasponsorowała naszym uczniom rośliny ozdobne, ziemię uniwersalną PSB, korę ochronną PSB do obsypania ziemi wokół roślin, aby efektowniej wyglądały. Dzięki profesjonalnym rękawicom dzieci posadziły wspólnie z Mrówką nowe roślinki.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni