Wspaniała wiadomość


W dniu dzisiejszym została potwierdzona wpisem na stronie internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie wspaniała dla nas wszystkich wiadomość. Zacznijmy jednak od początku...

19 grudnia 2017 roku, tuż przed Swiętami Bożego Narodzenia odwiedził naszą szkołę przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Podczas spotkania został zaprezentowany kalendarz, który między innymi zawierał informację o Konkursie organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Jedną z propozycji tych konkursów ( było ich kilka) było nagranie spotu filmowego na temat: "Żywioły i ludzie - I ty możesz uratować czyjeś życie". Kiedy spotkanie dobiegło końca pan Robert Batorski razem ze swoją klasą - klasą V - podjęli wspólną decyzję - WCHODZIMY W TO. Decyzja była - przyszedł czas na pomysł. Nie trzeba było długo czekać - padła propozycja nagrania filmu, który będzie przedstawiał ratowanie osób, które wpadną do przerębla lub pod którymi zarwie się lód. Scenariusz powstał, przyszedł długi czas wyczekiwania na chwilę kiedy przyjdą mrozy. Chętni do kapieli w lodowatej wodzie podczas nagrania już byli wyznaczeni. Scenariusz opracowany. Dialogi gotowe. Wreszcie w drugiej połowie lutego Jezioro Powidzkie zostało skute lodem więc można było zorganizować dzień zdjęciowy. W 10 stopniowym mrozie, wystarczyły dwie godziny aby nagrać przygotowane wcześniej sceny. Film został pod koniec kwietnia, po precyzyjnym montażu, wysłany do Warszawy. Czekaliśmy do 16 maja - wcześniej wyznaczonego terminu ogłoszenia wyników. Jednak jak poinformowano na stronie KG PSP w związku z ogromną ilością nadesłanych prac, dzień ogłoszenia wyników został przesunięty. Wreszcie w dniu 4 czerwca na stronie KG PSP zostały podane oficjalne wyniki konkursu i ... Nasza szkoła znalazła się wśród trzech laureatów, którzy odnieśli zwycięstwo. Według informacji podanych przez organizatorów, filmów - spotów z całej Polski wpłynęło 212. Ogromna ilość, ogromna rywalizacja i konkurencja. Jednak ku naszej uciesze, to naszej szkole i dwóm innym przyznano zwycięstwo.

Czas wspomnieć o autorach tego zwycięskiego filmu. Napiszemy to tak: W filmie udział wzięli: uczniowie klasy V, Robert Batorski, Jakub Woźniak. Scenariusz i dialogi: Robert Batorski, Jakub Woźniak. Operatorzy kamer: Wojciech Batorski, Jacek Wałowski. Montaż: Wojciech Batorski. Transport aktorów - uczniów klasy V na przystań Horn do Kosewa: Rodzice uczniów klasy V.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego filmu DZIĘKUJEMY!

Film można obejrzeć klikając poniżej w ikonkę Youtube. Zapraszamy do obejrzenia!

LUDZIE I ŻYWIOŁY - I TY MOŻESZ URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE

Gratulujemy!


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni