Światowy Dzień Zdrowia


Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Celem Światowego Dnia Zdrowia 2018 jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia powszechnej opieki zdrowotnej.

6 kwietnia w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA, w naszej szkole wszystkie klasy zaprezentowały program artystyczny. Klasy I-IV przy pomocy wielu rekwizytów wykonały piosenki,w których przedstawiły jak należy prawidłowo myć zęby, pokazały jakie czynności należy wykonać, aby sporządzić zdrową sałatkę i jak należy się gimnastykować. Klasa V i VI przedstawiły zagadki o tematyce zdrowotnej i inscenizacje " Kuba i jego bolący ząb" oraz " Pokonajmy bakterie i mikroby".

Specjalnymi gośćmi obchodów ŚDZ były przedszkolaki, które z uwagą śledziły program przedstawiony przez starszych kolegów i koleżanki. Rada Rodziców ufundowała tym razem smakowite soki owocowe.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni