Noc bibliotek


Niezwykle pozytywną i atrakcyjną zabawę młodym uczestnikom zaproponowała Anna Chudzińska w trakcie Nocy Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Słupcy. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Szkoły Podstawowej w Kotuni z Katarzyną Kulczewską i zastęp Zuchów z Szczepu Harcerskiego im. Janusza Korczaka z SP 1 w Słupcy z Marią Główczyńską.

W Noc Bibliotek - 9 czerwca - Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy zamieniła się w nietypową grę planszową. Tematem spotkania była “Droga do wolności – historia sprzed 100 lat”. Panie z biblioteki zaprosiły uczestników do wysłuchania fragmentu opowiadania dotyczącego odzyskania przez Polskę Niepodległości. Potem rozpoczęła się gra planszowa, w której żywymi pionkami byli uczniowie. Do gry potrzebna była duża kostka, którą dzieci wykonały samodzielnie z kartonu. Uczestnicy Nocy w Bibliotece zostali podzieleni na cztery drużyny. Zadaniem każdej drużyny było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na wylosowane pytanie ukryte w balonach zawieszonych przy suficie. Pytania dotyczyły wysłuchanego wcześnie tekstu. Prawidłowa odpowiedź pozwalała uczestnikom na przesuniecie się w grze do przodu o ilość oczek wyrzuconych kostką. Finał gry nastąpił, gdy każda drużyna zameldowała się na swoich pozycjach końcowych. Następnie uczniowie śpiewali pieśni polskich legionistów – karaoke.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wykonania wspólnego plakatu “Polska za 100 lat!”. Trzeba przyznać, ze była to nie tylko dobra zabawa, ale i bardzo sprawnie i profesjonalnie przygotowana impreza edukacyjna.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni