Dzień Edukacji Narodowej


14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.

12 października swoje umiejętności aktorskie prezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego pod okiem opiekunów oraz klasa trzecia, która rozwiązała problem: "KTÓRA PANI JEST NAJLEPSZA?" Wspólnie ze szkolnymi tenorami - Pawłem i Antkiem, klasa 3 sprawiła wszystkim muzyczną niespodziankę. Nauczycielom oraz pracownikom szkoły i przedszkola wręczono nagrody za pracę włożoną w edukację oraz wychowanie dzieci i młodzieży.

"...Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować Wam drodzy nauczyciele za pracę, poświęcenie, serce i miłość. Nasze podziękowanie to wdzięczność, to obietnica, że dzięki Wam wyrośniemy na wartościowych ludzi. Obiecujemy to, bowiem jak pisał filozof Alfred Carpus "Być człowiekiem to już bardzo dużo".


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni