Ślubowanie klasy I


Uroczyste Ślubowanie klasy I odbyło się 17.10.2017roku. Na uroczystości obecni byli: p. Jolanta Kamińska - dyrektor SP w Kotuni, p. Bogdan Kukulski - asystent Wójta Gminy Słupca, p. Jarosława Kobos -dyrektor Centrum Usług Wspólnych ks. Zbigniew Szyk - proboszcza Parafii św. Leonarda w Słupcy, p. Agnieszka Łechtańska- Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Kotuni, Prezes Stowarzyszenia "Nasze Dzieci - Nasza Szkoła", rodzice, nauczyciele, uczniowie z klas II, III , przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz bohaterowie uroczystości PIERWSZOKLASIŚCI.

Wychowawca klasy I Elżbieta Chmielewska oraz przedstawiciele pierwszoklasistów powitali wszystkich przybyłych na uroczystość Ślubowania.

Następnie głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który zapewnił że pierwszaki w trudnych chwilach zawsze mogą zwrócić się do starszych kolegów, a na pewno otrzymają pomoc. Uczniowie klasy II i III oznajmili, że z żadnej głowy włos nie spadnie, bo w szkole dobrze jest i bezpiecznie.

Po czym dzieci z klasy I przedstawiły program artystyczny, przyrzekając szkole, mamom, pani, że będą solidnymi uczniami. Plastuś utrwalił z dziećmi przepisy ruchu drogowego, Pinokio zachęcił do systematycznej pracy. Wróżka sprawdziła wiedzę i muzykalność stwierdzając, że egzamin został zdany doskonale i odczarowując uczyniła maluchów pierwszoklasistami.

W dalszej części nastąpiło ŚLUBOWANIE na sztandar szkoły. Dzieci powtarzały za Panią dyrektor następujące słowa: Obiecuję, że będę się starał być dobrym uczniem i dobrym kolegą. Chcę nauczycieli słuchać i szanować. Nauczyć się tego co mądre i piękne. Przyrzekam dotrzymać swojej obietnicy. Następnie Wróżka przekazała Pani dyrektor ołówek, którym dzieci zostały PASOWANE na uczniów Szkoły Podstawowej w Kotuni. Z kolei ks. Proboszcz poświęcił tornistry.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a od przybyłych gości oraz starszych kolegów upominki. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni