Wizyta strażaka


19 grudnia odwiedził naszą szkołę przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, młodszy aspirant Adam Kruszyński. Po powitaniu przez panią dyrektor, pan Adam przedstawiając kalendarz Państwowej Straży Pożarnej na rok 2018, zachęcał uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w czterech konkursach zorganizowanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz Szefa Obrony Cywilnej Kraju.

Głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwościach ochrony przed nimi oraz jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

Wyłonienie zwycięzców nastąpi 14 i 16 maja 2018 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej www.straz.gov.pl i w mediach społecznościowych KG oraz w czerwcowym numerze czasopisma „Przegląd Pożarniczy”. Nagrody zostaną wręczone przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w szkole laureatów podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Karty zgłoszeniowe i regulaminy znajdują się na stronie Kliknij tutaj

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni