Noc w bibliotece


1 marca w naszej szkole po raz kolejny odbyła się noc w bibliotece. W ramach realizowanych kompetencji kluczowych zorganizowane zostały bardzo ciekawe warsztaty:

1.- Woda i jej tajemnice. Eksperymentujemy z wodą i wyciągamy wnioski

2.- Pszczele ciekawostki - praca bartnika

3.- Warsztaty iluzji ruchu- XIX wieczne zabawki optyczne tłem wyprawy Aleksandra Doby. Zajęcia twórcze inspirowane książkami o słynnym podróżniku i filmem "Happy Olo"

Zajęcia prowadzone były przez panią Agnieszkę Jarolewską -pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Koninie, oraz przez panią Karolę Glasner pracownika CDN-u w Koninie. Uczniowie klas Va,Vb i klasy IV, z wielkim zaangażowaniem wykonali zabawki optyczne oraz pszczółki. Mieli okazję poznać postać Aleksandra Doby. Uczniowie eksperymentowali z wodą. Wiele doświadczeń było dla nich wielkim zaskoczeniem. Po części warsztatowej - na sali gimnastycznej uczniowie grali w gry planszowe. Zabawa z planszówką zakończyła się nad ranem. W sobotę pełni wrażeń uczestnicy kolejnej nocy w bibliotece udali się do domu. Noc w bibliotece została zorganizowana przez p. Urszulę Drewniacką, Ewę Łechtańską i Katarzynę Kulczewską


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni