Kolejny sukces Nikoli


Dużym sukcesem zakończył się udział w wojewódzkim konkursie historycznym Nikoli Gajdy - uczennicy Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni. To kolejna nagroda dla utalentowanej plastycznie Nikoli, dla której to nie pierwsze i nie ostatnie osiągnięcie na tym polu.

5 III 2019 r. w Konińskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzyletni projekt przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Motywem przewodnim tej edycji była postać generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila", Żołnierza Niepodległości, walczącego w szeregach Legionów Józefa Piłsudskiego. Konkurs "Śladami życiowych wyborów gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, którą to instytucję reprezentował Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga.

W tegorocznej edycji Nikola Gajda, uczennica SP w Kotuni, w kategorii praca plastyczna otrzymała zaszczytne III miejsce. Opiekunem uczennicy była p. Ewa Łechtańska. Młodej artystce serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni