Dopalacze - warsztaty
dla uczniów, nauczycieli i rodziców


Dnia 08.11.2018r. uczniowie klasy 6 i 5b uczestniczyli w warsztatach nt:"Dopalacze i zagrożenia związane z ich używaniem". Zajęcia zorganizowane przy współpracy z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słupcy prowadziła mgr Joanna Czechowska, Nadkomisarz Policji, specjalista ds. przestępstw narkotykowych w Komendzie Miejskiej w Krakowie, wykładowca, szkoleniowiec. Współtwórczyni akcji "Powiedz nie narkotykom i dopalaczom". Współprowadząca program "W11 Wydział Śledczy" w telewizji TVN.

Podczas wykładu pani nadkomisarz przedstawiając wpływ, jaki dopalacze mają na ciało i psychikę młodego człowieka, zniechęcała młodzież do eksperymentowania z produktami zawierającymi substancje psychoaktywne. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest uzależnienie, jak należy identyfikować objawy uzależnienia , a przede wszystkim jak należy odmawiać gdy ktoś namawia do zażycia dopalaczy. Pani nadkomisarz przekazała również wiele informacji dotyczących przestępczości w sieci. Uczniowie mogli poszerzyć swoją znajomość dotyczącą zagadnień związanych z tym obszarem. Przede wszystkim jednak przestrzegała młodzież przed zawieraniem znajomości drogą internetową.

W tym samym dniu odbyło się szkolenie dla nauczycieli i rodziców . Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi powstawania, rozwoju i leczenia uzależnienia od środków psychoaktywnych takich jak dopalacze i narkotyki. Uczestnicy szkolenia pogłębili wiedzę w zakresie rozpoznawania uzależnień i wczesnego reagowania na zauważone symptomy u dzieci i młodzieży. Poznali szkody związane z używaniem środków psychoaktywnych nie tylko pod kontem zdrowotnym, ale i również prawnym oraz społecznym.

W trakcie szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia związane z dopalaczami: czym się różnią od standardowych, powszechnie znanych narkotyków, skład i rodzaje dopalaczy, postać i sposób przyjmowania , wczesne rozpoznanie oraz diagnoza, pierwsze sygnały wskazujące na zażywanie, sposoby wczesnej interwencji.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni