WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI


Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni od października 2018 prowadzi w szkole Akcję "WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI", która jest częścią Projektu "SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY".

"Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy" to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych. Ilości zebranych elektrośmieci przeliczane są na bony, wymieniane na nagrody rzeczowe.

Akcja w naszej szkole trwa do końca listopada.

Przywiezione elektrośmieci pozostawiamy na terenie szkoły w wyznaczonym do tego miejscu w pobliżu kontenera na śmieci w godzinach od 8.00 do 16.00.

Przywozimy np. lodówki, telewizory, pralki, komputery, przewody, kable, mikrofalówki, odkurzacze, zużyte baterie, suszarki, i wszystko to co pracowało w domu na prąd.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni