DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Dnia 16.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawców uczniowie wszystkich klas, a także przedszkolacy. Młodzi artyści piosenkami i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie Akademii głoś zabrała p. Dyrektor Jolanta Kamińska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

16 października wspominaliśmy także postać św. Jana Pawła II. Wyjątkowy dzień, ponieważ 40 lat temu 16 października 1978 roku cały świat poznał nowego Papieża z Polski- Karola Wojtyłę, wielkiego Polaka , Patriotę, Nauczyciela... Z okazji Dnia Edukacji Narodowej , uczniowie obejrzeli krótką relację z dnia wyboru na Papieża, przypomnieli słowa Jana Pawła II , które powiedział do nauczycieli - ,, Serdecznie Wam dziękuję za tę szczególną ważną i trudną pracę. Dziękuję za Waszą służbę Ojczyźnie. Sam mam osobisty dług wdzięczności wobec polskiej szkoły, wobec nauczycieli i wychowawców.... To, co otrzymałem w szkolnych latach, owocuje w moim życiu".


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni