WYCIECZKA DO TROPIKALNEJ WYSPY W KRAUSNICK W NIEMCZECH


W piątkowy, bardzo wczesny poranek (o godzinie 5.00) grupa 15 uczniów z klasy 6 oraz oraz 17 członków zespołu "ISKIERKI" wyjechało na wycieczkę do Tropikalnej Wyspy w Niemczech. Wycieczkę ufundfowała pani Grażyna Kazuś - Wójt Gminy Słupca. Członkowie zespołu "ISKIERKI" pojechali w nagrodę za 5-letnią działalność zespołu, natomiast uczniowie klasy 6 za zajęcie 3 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Komendę Główną Straży Pożarnej w Warszawie - "I Ty możesz uratować czyjeś życie" .

Po prawie pięciu godzinach podróży grupa dotarła na miejsce i zaczęło się istne wodne szaleństwo. Odwiedziliśmy wszystkie zakamarki ogromnego namiotu, w którym mieści się wiele wodnych atrakcji. Byliśmy również w niedawno otwartej części, która miesci się poza budynkiem - na świeżym powietrzu. Po czterech godzinach wodnych zmagań zostaliśmy przez pana pilota zaproszeni na obiad. Po obiedzie czekał nas pół godzinny odpoczynek, podczas którego częśc odpoczywała i grupa niestrudzonych budowała na plaży różene obiekty z piasku. Po przerwie zazywaliśmy kąpieli w Morzu Południowym. Na zakończenie pobytu zostały zorganizowane zawody pływackie. Zawody w pływaniu pod wodą wygrał Hubert Zawilski natomiast najszybszym pływakiem na dystansie około 20 metrów okazał się Dominik Zaradzki. Zawodnicy za zwycięstwo otrzymali darmowe lody podczs wizyty w Mac Donaldzie w drodze powrotnej.

Zmęczeni, ale pełni ogromnych wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domów

Podczas wycieczki opiekunami byli: pani Urszula Drewniacka, pani Bozena Szelewska, pan Robert Batorski oraz pan Jakub Woźniak. Towarzyszyła nam również grupa rodziców.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Wójt za możliwość uczestnictwa w tej wspaniałej wycieczce, która na długo pozostanie w naszej pamięci.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni