1 marca
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Nasza szkoła włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych poprzez organizację wydarzeń edukacyjnych poświęconych bohaterom podziemia antykomunistycznego.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Sejm 3 lutego 2011 r. przyjął ustawę o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, której inicjatywę zgłosił w 2010 r. prezydent Lech Kaczyński. Pierwszy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypadał dokładnie w 60. rocznicę egzekucji na Rakowieckiej siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".

Dla uczczenia pamięci Bohaterów tamtych dni, w starszych klasach przeprowadzono lekcje o Żołnierzach Wyklętych. Na korytarzu szkolnym przygotowano też okolicznościową gazetkę, która pozwoliła wszystkim uczniom zapoznać się z materiałem historycznym i przybliżyła sylwetki Żołnierzy Wyklętych.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni