Patriotyczne śpiewanie


W ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotuni, wraz z zebraną publicznością, śpiewająco oddali hołd wyzwolicielom naszej Ojczyzny.

Patriotyczne Śpiewanie to wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, polegające na tym, że to nie artyści, ale właśnie publiczność jest głównym wykonawcą. To doskonała forma okazania szacunku i oddania honorów wszystkim, dzięki którym żyjemy w Niepodległej. To też niezwykła okazja do radosnego obchodzenia wyjątkowego czasu przygotowującego wszystkich do obchodów kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

O godzinie 11.11 wraz z wieloma szkołami i przedszkolami w Polsce odśpiewane zostały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, który już od 1927 r. jest hymnem naszego kraju. W ten sposób społeczność szkolna włączyła się do akcji ,,Szkoła do hymnu", której inicjatorem jest Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży.

Celem tego spotkania była integracja społeczności szkolnej, budowanie i umacnianie poczucia więzi narodowej i patriotyzmu, wyrażającego miłość pokoleń Polaków do Matki Ojczyzny.

Odpowiedzialni:Ewa Łechtańska i Robert Batorski.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni