Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca


16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji po raz pierwszy przyłączyliśmy się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej! To wszystko w ważnym celu, aby promować w Polsce naukę udzielania pierwszej pomocy.

Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy odbyło się 16.10.2019 r. punktualnie w południe. Przez kolejne 30 minut wspólnie wykonywaliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową. W naszej szkole udział w akcji wzięło 86 uczniów oraz 8 nauczycieli.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2-3 krotny wzrost przeżywalności.

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w programie Fundacji WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować". Jesteśmy pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Koordynator akcji E. Chmielewska


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni