Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie


W jesienny czwartek 17 października klasy I, II, III oraz IV wraz z wychowawczyniami odwiedziły Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Miejsce to znajduje się w jednej z najbardziej interesujących miejscowości Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy o parku krajobrazowym znajdującym się w niewielkiej odległości od szkoły, jak i pogłębienie wiadomości o zwierzętach, które żyją niedaleko nas.

Panie pracujące w ośrodku powitały uczniów naszej szkoły krótką prezentacją o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym. Prelekcja obfitowała w liczne zdjęcia oraz ciekawostki o chronionych gatunkach parku i spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci. Następnie uczniowie mieli okazję obejrzeć film przyrodniczy o zimorodku - pięknym, rybożernym ptaku. Kolejną atrakcją okazało się zwiedzanie wystawy przyrodniczej, na której zaprezentowano między innymi poprawnie i niepoprawnie wykonane budki lęgowe dla ptaków. Na deser na uczestników wycieczki czekały zajęcia plastyczne, w trakcie których można było wykonać maskę drapieżnika. Do szkoły wróciła więc liczna grupa zadowolonych niedźwiedzi, rysi oraz sów. Z pewnością nie raz jeszcze odwiedzimy Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, spragnieni nowej wiedzy o przyrodzie i historii pięknych okolic nadwarciańskich.

Organizatorką wyjazdu była p. Natalia Sulanowska-Szymczak, a opiekunkami panie: Urszula Drewniacka, Elżbieta Chmielewska i Justyna Skąpska.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni