Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj!


Tego roku nasza szkoła wzięła udział w projekcie "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2" Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Działanie polegało na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym. Celem kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również - a może nawet przede wszystkim - kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Każdy uczeń otrzymał kartkę świąteczną, którą mógł wysłać do krewnych czy wybranej przez siebie bliskiej osoby. Była to doskonała szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych.

Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spojrzymy. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebowaliśmy do tego stałego połączenia wi-fi. Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreśliliśmy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną. Była to też formę integracji wszystkich członków rodziny.

W ramach tej akcji w szkole zorganizowany został konkurs na przygotowanie najpiękniejszego frontu kartki świątecznej. Przygotowane przez dzieci prace zostały przesłane Fundacji "Dbam o Mój Zasięg".

Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni