Wieczór poetycko-patriotyczny w Kotuni


21 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kotuni miała miejsce wieczornica patriotyczna. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, mieszkańcy okolicznych wsi oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Jej celem było rozwijanie u młodzieży uczuć i postaw patriotycznych oraz uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej.

Historia polskiego narodu jest tak obfita w ważne dla Polaków wydarzenia, że prawie każdy miesiąc można by nazwać miesiącem pamięci narodowej. Listopad jest pod tym względem szczególnie uprzywilejowany. Przypomniane zostały dwa ważne wydarzenia: 101. rocznica odzyskania niepodległości oraz przypadająca tego roku 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Zgromadzeni goście zebrali się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej w blasku świec i latarni. Za scenografię i nastrojowy klimat odpowiedzialne były: p. Anna Drzewiecka, p. Justyna Skapska i p. Ewa Łechtańska.

Uroczystość miała niezwykły charakter, o co zadbali przygotowujący ją uczniowie i nauczyciele. Zaprezentowany został montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Droga Polsko, dzieci Twoje dziś szczęśliwych doszły chwil!". Przewijały się obrazy Polski pod zaborami, odzyskanie niepodległości i II wojna światowa, a wszystko to przeplatane pieśniami patriotycznymi, do śpiewania których włączyli się goście. Gościom udzieliła się niezwykła atmosfera panująca na sali, a u wielu osób widać było łzy wzruszenia.

Scenariusz wieczornicy przygotowała p. Ewa Łechtańska wraz z p. Robertem Batorskim, który zadbał o wyjątkową oprawę muzyczną tego spotkania.

Ten niezwykły wieczór na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tego wydarzenia.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni