Dzień Dziecka


1 czerwca w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia samych sukcesów, uśmiechu i beztroskiej radości na każdy dzień życia. Od rana w poszczególnych klasach odbywały się zajęcia integracyjne, podczas których królowały gry planszowe. Rada Rodziców przygotowała smaczną niespodziankę w postaci uwielbianej przez wszystkich pizzy.

W tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "CZERWIEŃCIE, ZIELEŃCIE SIĘ SŁOWA". Wzięli w nim udział uczniowie klas 1 - 3. Zadaniem recytatorów była prezentacja wybranego przez siebie wiersza. Komisja dokonująca oceny recytacji brała pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Spośród 14 uczestników wyróżnienia otrzymały: Anna Kwaśniewska, która zaprezentowała wiersz "Kropka", Antonina Wojtas, która recytowała wiersz "Panie Wietrze" oraz Alicja Lubańska za recytację wiersza "Przyjęcie". Organizatorem Konkursu była Urszula Drewniacka.

Szkolny Konkurs Recytatorski był jednym z elementów obchodów Dnia Dziecka w klasach 1- 3. Tego dnia sale lekcyjne zamieniły się w kino domowe, pracownie plastyczne oraz sale gier i zabaw.

Uczniowie klasy czwartej Dzień Dziecka spędzili w Parku Trampolin w Gnieźnie. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami.Pobyt w Jump Now sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracji zespołu klasowego. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie klas V-VIII udali się do kina ,"Oskard" w Koninie na film ,"Co w duszy gra". To amerykański film animowany komputerowo przez studio Pixar. Obraz zdobył Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego. Uczniowie śledzili losy głównego bohatera Joe Gardner, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum, a jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys - zaczyna zadawać sobie pytania: "Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?".

Drodzy Uczniowie! Oby każdy dzień był dla Was fascynującą przygodą, a kiedy przyjdzie pora mierzenia się z przeciwnościami lub dopadnie Was smutek - pamiętajcie, że to dla Was ktoś wymyślił lody i czekoladę .


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni