Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"


Wysokie miejsce uczennic naszej szkoły w konkursie ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Najstarsi uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w konkursie ,,Poznajemy parki krajobrazowe Polski". Konkurs został zorganizowany przez Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Zmagania konkursowe dotyczyły szerokiego zakresu wiadomości z biologii oraz geografii, a także wiedzy o najbliższym dla uczniów parku krajobrazowym. Wśród wielu szczytnych celów konkursu warto wymienić choćby niektóre: poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach, doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt, a także rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi. Ze względu na okres pandemii poszczególne etapy konkursu odbyły się w formie online.

Uczniowie z naszej szkoły, w związku z faktem, że fragment Powidzkiego Parku Krajobrazowego znajduje się na terenie Gminy Słupca, reprezentowali właśnie wymieniony park krajobrazowy. W dniu 10 lutego 2021 roku dziesiątka chętnych przystąpiła do udziały w etapie szkolnym konkursu. Najlepsze okazały się: Wiktoria Szemplińska, Amelia Piotrowska oraz Zuzanna Kujawa z klasy siódmej. Od tej pory dziewczyny stanowiły drużynę - reprezentację naszej szkoły. W dniu 3 marca 2021 roku dziewczęta wzięły udział w etapie gminnym konkursu, w którym pokonały reprezentację innej szkoły z terenu naszej gminy. 26 marca Wiktoria, Amelia i Zuzia przystąpiły do etapu parkowego konkursu, w którym zmierzyły się reprezentacje najlepszych szkół z poszczególnych gmin wchodzących w skład Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły - nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce. Najlepsza okazała się drużyna z Budzisławia Kościelnego. Wiktoria, Amelia i Zuzia wykazały się bardzo dużą wiedzą przyrodniczą i były o krok od awansu do finału wojewódzkiego konkursu o parkach krajobrazowych.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, gdy będą uczennicami ósmej klasy i zakres ich wiedzy będzie jeszcze większy niż obecnie. Zapraszamy również pozostałych uczniów naszej szkoły do spróbowania swoich sił w kolejnych edycjach konkursu.

Do wzięcia udziału w konkursie uczennice zachęciła i przygotowała Natalia Sulanowska-Szymczak.

Amelia, Wiktoria, Zuzia - gratulujemy!


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni