Pamiętamy o polskim wrześniu


17 września 1939 r., około godziny czwartej nad ranem, Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W ten sposób Stalin wywiązał się z sierpniowego, tajnego porozumienia z Hitlerem (pakt Ribbentrop-Mołotow), które przewidywało wspólną agresję na Rzeczpospolitą, zajęcie i podział jej terytorium oraz faktyczną likwidację państwa polskiego. III Rzesza i ZSRS, na przestrzeni nieco ponad dwóch tygodni, zapoczątkowały w ten sposób wybuch II wojny światowej.  .

W piątek 16 września, starsi uczniowie przybliżyli społeczności szkolnej historię tego wydarzenia, które zapisało się na kartach historii Polski. Dla uczczenia pamięci poległych żołnierzy na skwerku przed szkołą posadzili również 17 symbolicznych tulipanów. Gdy nasze kwiaty zakwitną na wiosnę, będziemy obchodzić Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pamięć o poległych podczas wojny żołnierzach i cywilach jest dla nas wiecznie żywa

SPRZĄTAMY NAJBLIŻSZĄ OKOLICĘ - pod takim hasłem odbyła się następna część apelu szkolnego.

Uczennice klasy 6 zachęciły społeczność szkolną do udziału w kolejnej akcji "Sprzątanie Świata 2022". Hasło tegorocznej akcji to: "WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE". Dziewczyny przedstawiły pomysł na udział w akcji wszystkich ludzi i aby dbać o czystość Ziemi każdego dnia, zaczynając od naszych domów i otoczenia. SEGREGUJMY ŚMIECI ! DBAJMY, ABY ŚMIECI BYŁO CORAZ MNIEJ.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni