DZIEŃ ZDROWIA - 21 KWIETNIA 2023


Z okazji Dnia Zdrowia uczniowie klasy 5 przygotowali zdrową sałatkę jarzynową na zajęciach Koła Młodego Przyrodnika. Do przygotowania warzyw posłużyła kuchenka indukcyjna nabyta w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wszyscy mieli swój wkład w przygotowaniu zdrowej i smacznej potrawy.

W dalszej części obchodów Dnia Zdrowia, klasa 5 przygotowała inscenizację o dziewczynce Marcelince i jej złych nawykach żywieniowych. Zamiast zdrowej żywności bogatej w witaminy, dziewczynka wolała słodycze. Taka niezdrowa dieta pozbawiła ją sił, wigoru i spowodowała złe samopoczucie. Dobrze, że mądry książę przekonał Marcelinkę do zdrowej diety. Milusińscy z naszego przedszkola zaprezentowali piosenki o zdrowym stylu życia.

Tego dnia gościliśmy panie dietetyczki – panią Natalię Robak-Woźniak i panią Sandrę Kaczmarek z Poradni Odchudzania i Odżywiania "Smak Zdrowia". Po pogadance na temat wartości odżywczych i zdrowym stylu życia, panie przeprowadzały badania analizy składu ciała, które wskazały w jakiej kondycji zdrowotnej jesteśmy. Bardzo dziękujemy Paniom za przygotowanie i przeprowadzenie niezwykle ciekawych warsztatów edukacyjnych.


Galeria zdjęć

Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni